Zdrowie

Dlaczego warto rzucić palenie?

mózg

Moda na palenie mija, a promocja zdrowego stylu życia przynosi coraz lepsze efekty. Wciąż jednak nie brak tych, którzy pozostają przy swym nałogu oraz tych, którzy swą przygodę z papierosami dopiero zaczynają. Czy warto? Nie!

Wiadomo, że palenie papierosów nikomu jeszcze na dobre nie wyszło. Ten nałóg to spore wydatki finansowe oraz ryzyko rozwoju wielu groźnych chorób. Papierosy to nie tylko nikotyna – substancja uzależniająca i poważnie szkodząca naszemu zdrowiu. To ponad 4 tysiące pierwiastków oraz związków chemicznych, które mają toksyczne działanie i które są dla naszego organizmu poważnym obciążeniem. Palenie papierosów może doprowadzić m. in. do poważnych problemów związanych z układem oddechowym oraz z układem krążenia. Wiadomo, że jednym z najczęstszych problemów związanych z sięganiem po papierosy jest rak płuc. Nikotyna oraz inne substancje toksyczne, które znajdują się w dymie z papierosa, sprzyjają też rozwojowi miażdżycy oraz dolegliwościom związanym z gardłem oraz krtanią. Papierosy mogą też doprowadzić do wielu poważnych problemów związanych z pracą serca, a to zawsze ma poważne konsekwencje.

Palenie papierosów nikomu nie przynosi korzyści. Nikotyna oraz inne substancje chemiczne negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia. Gorzej wyglądamy, gorzej się czujemy. A że papierosy kosztują coraz więcej, z ich powodu nieraz musimy rezygnować z drobnych przyjemności. Palenie tytoniu jest czynnikiem ryzyka wielu chorób, na przykład cukrzycy, zawału serca, udaru mózgu, czy wreszcie raka płuc. Rezygnacja z papierosów eliminuje ten czynnik ryzyka i zwiększa nasze szanse na życie w zdrowiu.

Więcej o udarze mózgu – https://portaldlazdrowia.pl/udar-mozgu/

mózg