Fototapeta wykonywana jest zazwyczaj na dwa sposoby – albo jako gotowa tapeta, albo w wersji indywidualnej, a więc na wymiar. Obecnie średnia cena za taką niebanalną dekorację, która będzie w stanie pokryć całkiem sporej wielkości ścianę to sto złotych. Natomiast jeśli fototapeta jest niestandardowa, wówczas ceny za wykonanie są o wiele wyższe – adekwatnie. Inne stawki przedstawiają specjaliści budowlani, a inne studio reklamowe. Wpływ na to ma również fakt, gdzie fototapeta jest kupowana, a także jaki motyw zawiera.

Im więcej pracy przy jej stworzeniu, tym  cena rośnie…

Najdroższe fototapety mogą sięgać nawet pięciuset złotych za całą usługę, w której skład wchodzi usługa tworzenia i wykonania. Jeśli dochodzi do tego większa ilość pokojów, wtedy trzeba się liczyć z kilkutysięcznym wydatkiem. Ponadto zamówienia wykonywane na odległość, czy zakup fototapety przez Internet to również kolejny wydatek za przesyłkę – na szczęście w tym wypadku nie są to ceny wygórowane.

Zanim zdecydujemy się więc na takie zmiany, należy sprawę przekalkulować, ale cena fototapety do łazienki nie będzie duża z uwagi na stosunkowo małe wymiary.

łazienka